AGD

Zlew w domu musi być

z15915596Q,Bateria-filtrujaca-i-zamocowany-pod-pod-szafka-wymW każdej kuchni znajdziemy nie tylko lodówkę i kuchenkę, ale również zlewozmywak. To właśnie w nim może zadbać o czystość naszych naczyń, ale również umyć warzywa czy owoce. Aby dobrze spełniał swoją funkcję i był wygodny w użytkowaniu, musi zostać odpowiednio dobrany.

Narażony na wiele czynników niszczących

Każdy zlewozmywak narażony jest na działanie czynników niszczących takich, jak:

  • wysoka temperatura;
  • niska temperatura;
  • kwasy;
  • uderzenia ciężkimi przedmiotami (garnkami, które wysunęły się nam z ręki).

W związku z tym, aby zlewozmywak szybko nie uległ zniszczeniu musi zostać wykonany z naprawdę dobrego jakościowo materiału. Jeżeli nie chcemy, by szybko pojawiła się konieczność jego wymiany na nowy, lepiej nie kupować takiego z najniższej półki cenowej.

Sposób montowania

Jedną z cech, którą zawsze należy wziąć pod uwagę, kupując zlewozmywak, jest sposób, w jaki jest montowany. Możemy zdecydować się na zlewozmywak, który nakłada się na szafkę, w sklepach dostępne są również podwieszane oraz wpuszczane modele. W większości kuchni znajdują się zlewozmywaki wpuszczane, których sposób montażu pozwala na uzyskanie równej z szafką kuchenką powierzchni. Z całą pewnością jest to rozwiązanie bardzo wygodne, które ułatwia funkcjonowanie w kuchni. Trzeba jednak pamiętać, aby dobrze zabezpieczyć szafkę przed wilgocią, która przecież może ze zlewozmywaka się wydobywać.

Jak duży?

Wielkość zlewozmywaka to kolejna cecha, o której nie wolno nam zapomnieć w czasie zakupów. Jeżeli nie chcemy nadwyrężać kręgosłupa, powinniśmy zdecydować się na zlewozmywak płytki. Pozwala on na wygodne zmywanie naczyń bez konieczności zbędnego pochylania się. Jeżeli jednak bateria zamontowana stosunkowo wysoko, taki zlewozmywak może się nie sprawdzić. Rozchlapywana stale woda niszczyć będzie znajdujące się obok szafki kuchenne i zalewać podłogę. Wpłynie to na czystość w kuchni.

Jeśli chociaż o rozmiar zlewozmywaka, to pod uwagę wziąć należy także ilość komór. Większość osób wybiera zlewozmywak, który składa się z dwóch komór. Pozwala to nie tylko na komfortowe zmywanie brudnych naczyń, bo miejsca jest dość sporo, ale daje również przestrzeń na umieszczanie w drugiej komorze naczyń, które już są czyste.

Podejmując decyzję ile komór ma mieć nasz zlewozmywak, zawsze warto wziąć pod uwagę ilość osób zamieszkujących we wspólnym gospodarstwie. Jeżeli mieszkamy sami, lepiej nie przepłacać i kupić mały zlewozmywak jednokomorowy. Jeżeli jednak nasza rodzina liczy kilka osób, rozsądniej jest postawić na większy zlewozmywak.

Materiał, z którego go wykonano

Obecnie na rynku dostępne są zlewozmywaki wykonane z różnych materiałów. Różnią się one nie tylko jakością, ale także ceną. Jeżeli nie musimy oszczędzać, możemy zdecydować się na zlewozmywak kompozytowy. Jest to wyjątkowo trwały materiał, któremu nie straszne odbarwienia czy zarysowania. Wada? Naprawdę wysoka cena. Obecnie najczęściej kupowane są zlewozmywaki wykonane ze stali nierdzewnej. Nie są bardzo drogie, a jakość ich wykonania potrafi być naprawdę zadowalająca.