Lodówka? Zamrażarka? A może lodówko-zamrażarka?

kategoria: AGD 152 0

Lodówki są zaprojektowane tak, aby jedzenie mogło być utrzymane przez kilka dni w odpowiedniej temperaturze. Jest to coś, co działa naprawdę dobrze jeśli chodzi o utrzymanie świeżego mleka i innych produktów. Zamrażarki może być używane do przechowywania żywności nawet przez wiele tygodni. Możesz również zobaczyć produkty będące kombinacją tych dwóch powyższych – wtedy jest to lodówko-zamrażarka, gdzie każda pojedyncza jednostka ma małą komorę zamrażarki w górnej części lodówki. Istnieją również zamrażarki, które mają pokrywę na powierzchni górnej lodówki, choć są rzadziej spotykane. Zamrażarki skrzyniowe mają większą pojemność niż zamrażarki pionowe, ale nie mogą mieć zbyt wielu szuflad. Zamrażarki skrzyniowe są dostępne od szerokości (600mm), co jest szerokością podobną do tej jaką mają pralki aż do pełnej szerokości na około 1,6 m. Zwróć uwagę na zamykane pokrywy zamrażarek skrzyniowych, dzięki którym można przechowywać dużo jedzenia w zamrażarce i zrobić porządne zapasy. Pokrywa ta jednak może być stosunkowo ciężka, także jeśli będziesz chciał kupić ten typ zamrażarki upewnij się czy posiada mechanizm przeciwwagi, która ułatwi jej otwieranie i zamykanie.

Temperatura w lodówce powinna wynosić nie więcej niż 5 stopni, podczas gdy zamrażarka pracuje w temperaturze od około minus 18 do minus 22 stopni. Niektóre lodówki i zamrażarki mają światła ostrzegawcze i alarmy dźwiękowe, gdy temperatura staje się nieodpowiednia. Niektóre też są wyposażone w tryb szybkiego mrożenia, który pozwala natychmiastowo szybko obniżyć temperaturę zamrażarki.

Kwestie energetyczne

W sklepach z łatwością możemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat oceny efektywności energetycznej tych sprzętów AGD. Lodówki i zamrażarki jako energetyczne maszyny są oceniane w skali od A do G, gdzie G jest najmniej efektywne i powoduje większe zużycie energii niż produkty znamionowe. Większość zamrażarek i lodówek które są dziś dostępne są w ocenie klasy A +, a nawet A ++.

Polskie zamrażarki i lodówki zwykle są o wysokości około 2 m, mają dwie pary drzwi i dystrybutor wody zimnej wbudowany za jednymi z nich. Są one dostępne w szerokiej gamie stylów i kolorów, a jeśli będzie ci na tym zależeć oczywiście znajdziesz i te wyposażone w funkcję szybkiego zamrażania.

Zintegrowane zamrażarki + lodówki znane jako lodówko-zamrażarki są zaprojektowane tak, aby zmieścić się pod powierzchnią roboczą i są podobnej wielkości do zwykłe lodówki. Także są one dostępne w różnych kolorach, aby dopasować się do innych urządzeń kuchennych.

Opcje

Niektóre opcje na jakie warto spojrzeć przy poszukiwaniu lodówki i zamrażarki to: wyświetlacz temperatury LED, światło ostrzegawcze informujące o zbyt długo otwartych drzwiach, niezależne kontrolki temperatury lodówki i zamrażarki, opcja oszczędzania energii, funkcja szybkiego zamrażania, tace na jaja i tacki na kostki lodu, stojaki na butelki i wiele więcej.

Lodówki i zamrażarki mają tylko jedną sprężarkę, która będzie hałasować. Hałas jest mierzony w decybelach. Jeśli wolisz lodówki lub zamrażarki które pracują ciszej musisz spojrzeć na te o niższych wskaźnikach dotyczących emisji hałasu. Typowe osiągi hałasu dla lodówek i zamrażarek to około 42 dB.

Powiązane z tematem

Skomentuj