RTV

Głośniki przenośne – zaawansowane nie tylko pod względem dźwięku

Przenośne głośniki to ułatwienie pracy z produktami Apple i są w atrakcyjne wizualnych wzorach. Inicjatywy rozwojowe w branży przenośnych głośników odzwierciedlają fuzję funkcji i ulepszeń estetycznych. Bluetooth i technologie dźwięku wibracji są to dzisiaj główne trendy.


Komunikaty przez standard sieci bezprzewodowej są zgodne z specyfikacją 2.0 lub 2.1 i wspierają zaawansowany profil dystrybucji dźwięku i APE i FLAC formatów muzycznych. Modele high-end umożliwiają to, że można ustawić na zestaw słuchawkowy i głośnomówiący tryb.


Technologia drgania dźwiękowego, tymczasem, obejmuje zastosowanie nowego sposobu akustyki rezonansu zamiast tradycyjnego dynamicznego sterownika o tradycyjnych konfiguracjach. Gdy dołączony jest do stałej powierzchni, takiej jak pulpit lub ściana, urządzenie ma wymienione podejście i może dostarczyć wielokierunkowy dźwięk. Obserwatorzy branży widząc głośniki tego typu zachowują swoją ścieżkę wzrostową w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat, jak dostawcy dalszej poprawy technologii.

Opracowano niedawno głośniki drgań w różnych wzorach z opcjonalnym wbudowanym akumulatorem litowo-jonowym. Mają też czytniki kart TransFlash i 3 do 26W mocy. Ekspres ma również hybrydowe warianty zarówno pod względem drgań i regularnych jednostek napędowych. Jego DF-003 Model tymczasem posiada port mini-USB, jack 3,5 mm stereo, 3W moc, 80Hz do 18kHz ze stosunkiem częstotliwości 75dB S / N.


Niektórzy producenci dodają wartość do swoich składów integrując radio z budzikiem. Takie typy mają duże ekrany LCD lub LED, czytniki kart SD / MMC, porty USB do odtwarzania plików MP3, FM, brzęczyki i drzemki. Liczne wersje wyposażone są w stację dokującą do iPoda i pilota zdalnego sterowania.


Jeśli chodzi o rozbudowę projektową wysiłki koncentrują się wokół zapewnienia kompatybilności z produktami Apple i na rozwoju jednostki ze zwiększoną atrakcyjnością wizualną. Zgodnie z pierwszym celem, większość komunikatów ma standardową stację dokującą do iPoda. SD-015 Model z Dongguan Jiaxing Electronic & Technology Co Ltd obsługują większość wariantów iPod i iPhone, dostarczając moc 2W o częstotliwości 250Hz do 20kHz. Posiadają port USB i mogą współpracować z innymi źródłami dźwięku za pośrednictwem 3,5 mm gniazda audio.


Model z Shenzhen Deyiler Tech I-2005 jest odpowiedni dla: iPad, iPhone, iPod i wielu innych urządzeń. Jednostka posiada dwa głośniki, radio z budzikiem oraz ekran LCD z podświetleniem. I-6002 modelu w międzyczasie, posiada regulowaną stację dokującą.

Kompaktowe, wizualnie atrakcyjne głośniki z żywymi kolorami są głównym celem dla wielu dostawców. Inne wersje zawierają kompleks metalowych tekstur i stylów retro z drewnianymi obudowami. GESP1116 model z Shenzhen Good & EasyTechnology Co. Ltd, na przykład, przyjmuje kształt kwiatu i jest dostępny w różnych odcieniach. Urządzenie obsługuje karty TransFlash, port USB, 2W moc i 200Hz do 12kHz częstotliwości. Model GESP1124 jest w kształcie łzy.


Dongguan Jiaxing opracowało niedawno nowy model głośnika. Głośnik ten wygląda jak małą torebka i może pomieścić odtwarzacz MP3 lub telefon komórkowy. Posiada wbudowany akumulator, 2W mocy wyjściowej i częstotliwości 275Hz do 20kHz. Sprzedawca wydał także wersję słoneczną która może być zasilana akumulatorem litowo-jonowym.


Dla zwiększenia przenośności, producenci oferują składane projekty. KHY-11 Model z Shenzhen Cowin-Tec Co. Ltd jest odmianą w kształcie piłki nożnej w kształcie. Urządzenie posiada dwa składane głośniki, baterię 6VDC oraz port USB i dostarcza moc 2x2W oraz 250Hz do 18kHz częstotliwości.

Dodaj komentarz