RTV

Stoliki RTV

Kto z nas nie stał przed kupnem stolika RTV jeśli nie mamy możliwości powieszenia telewizora na ścianie. Stoliki RTV możemy podzielić na drewniane oraz szklane. Wśród drewnianych możemy następnie wyróżnić stoliki jednokondygnacyjne lub też dwukondygnacyjne. Zdarzają się też stoliki drewniane i trzykondygnacyjne. Im więcej kondygnacji ma stolik tym jest bardziej stabilny. Stoliki RTV pod telewizory możemy wyróżnić takie aby nasz telewizor swobodnie mógł stać i w razie potrącenia aby nam nie spadł. Wśród stolików szklanych możemy również wyróżnić stoliki jedno dwu czy nawet trzykondygnacyjne. Różnica między stolikiem RTV drewnianym, a stolikami szklanymi jest taka, że stoliki drewniane mają nóżki przyklejone do płyt, a w stolikach szklanych nóżki są przykręcane do tafli szkła.

W stolikach szklanych musimy uważać aby nie przekręcić nóżek gdyż przekręconego gwintu już nie dokupimy. Wśród stolików szklanych możemy również wyróżnić stoliki RTV szafkowe gdzie do nich będziemy mogli na przykład schować wieżę czy też głośniki od kina domowego. Bardzo popularne stały się również stoliki z możliwością przymocowania telewizora do wysięgnika, który jest przymocowany do stolika szklanego. Taki wysięgnik może również się obracać prawo lewo. W zależności jak będzie ułożony telewizor, a nie każdy może mieć go na wprost w taki sposób możemy sobie przekręcić rękę wysięgnika. Taki stolik ze względu na swoje gabaryty musi być umieszczony w dużym salonie oraz przynajmniej do telewizora o wielkości czterdziestu cali lub też większego. Musimy pamiętać, że gdy zdecydujemy się na stolik szklany trzeba będzie on niego dbać aby nam się nie zarysował. Do tego możemy użyć na przykład preparatu do szyb.

Również bardzo popularne wśród stolików szklanych stały się stoliki z możliwością położenia dvd pod telewizorem czyli takie, które mają dodatkową półkę umieszczoną pod telewizorem. Stoliki szklane możemy również podzielić na te wykonane z elementów srebrnych oraz te wykonane z elementów czarnych oraz szkła czarnego. W zależności jakie mamy pomieszczenia taki kupujemy do niego stolik. Pamiętajmy jednak, że na czarnym stoliku bardziej jest znać kurz, a niżeli na stoliku srebrnym. Również na czarnym stoliku bardziej są widoczne będą rysy w momencie gdy niechcący go porysujemy. Stoliki szklane ze względu na swoje wykonanie są dość drogie. Jednak jeśli chcemy aby pasowały do naszego wnętrza trzeba pochodzić po sklepach i się zdecydować na taki, który będzie nam odpowiadał. Najlepiej jeśli chcemy mieć solidny stolik wybrać taki z górnej półki, będziemy mieć pewność, że nogi będą na tyle stabilne, że nie będziemy musieli ich nigdy wymieniać oraz będziemy również spokojni o postawiony telewizor gdyż już nie będziemy ograniczeni co do wielkości matrycy.

Pamiętajmy, że im większy stolik wybierzemy, tym on będzie z trwalszych materiałów wykonany. Te tanie niestety mają tylko plastikowe nogi, które po złym zamontowaniu mogą się po prostu zepsuć, a co za tym idzie nasz telewizor może wylądować na podłodze, a tego nikt by nie chciał.