Nagrywarka DVD – dobry wynalazek

kategoria: RTV 41

Nagrywarka DVD to produkt, w który wyposażony jest praktycznie każdy komputer. Jest to urządzenie, które zbawia nie tylko normalnych użytkowników, ale również tych, którzy profesjonalnie wykorzystują je do nagrywania. Co powinniśmy wiedzieć o nagrywarkach DVD?

Rodzaje nagrywarek

Kiedy mówimy o nagrywarce DVD od razu powinna nam się zapalić lampka, ponieważ każdy z nas powinien wiedzieć, że mamy dwa rodzaje nagrywarek:

– stacjonarną nagrywarkę DVD;

– komputerową nagrywarkę DVD.

Pierwszy rodzaj nagrywarki pozwala na zapisanie danych a czystej płycie DVD. Później te dane będzie można odtworzyć w komputerze, czy na odtwarzaczu DVD. Jak się okazuje ten typ nagrywarki posiada wbudowany komputer posiadający specjalne oprogramowanie.

Jeżeli zaś chodzi o nagrywarkę DVD zlokalizowaną w komputerze jest to jedno z urządzeń kompatybilnie z komputerem, które pozwala na nagrywanie danych na specjalnie do tego przeznaczonych nośnikach (płytach CD, DVD).

Na co zwrócić uwagę kupując nagrywarkę?

Zanim kupimy nagrywarkę DVD powinniśmy poznać jej funkcje. Pozwoli to nam na wybór urządzenia, które będzie nam najbardziej odpowiadać. A więc, do najważniejszych funkcji nagrywarek należą:

– możliwość nagrywania różnego rodzaju danych na płytach DVD, albo zamontowanych w nagrywarce dyskach twardych.

– mogą służyć jako odtwarzacz DVD.

To, że na nagrywarkach można również odtwarzać dane sprawia, że są one coraz chętniej kupowane przez użytkowników. Kiedyś ceny tych produktów były tak wywindowane, że tylko niewielu z nas mogło sobie pozwolić na taki luksus. Obecnie ceny ich maleją, dlatego też coraz częściej wiele osób decyduje się na ich zakup. Nagrywarka DVD daje wiele możliwości, przede wszystkim można dzięki niej nagrać o wiele więcej danych aniżeli na płytach CD (od 4,7 GB do 17 GB). Dlaczego warto wybrać nagrywarkę i technologię DVD? Ponieważ:

– dzięki niej możemy nagrać i odtworzyć nawet do kilku godzin naszych ulubionych filmów;

– dzięki tej nagrywarce mamy pewność, że dźwięk i obraz będziemy mieli najwyższej jakości;

– możemy po nagraniu nawigować to, co zapisaliśmy

– jej ceny bardzo zmalały.

Zanim wybierzemy nagrywarkę DVD powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim powinno nas zainteresować to, jak nagrywarka nagrywa płyty, jaki posiada dysk twardy, jak odtwarza nagrany materiał, jak również jakie złącza posiada (pozwoli nam to kupić odpowiednie kable).

Podstawową funkcją nagrywarek DVD jest jak sama nazwa mówi nagrywanie. Dlatego też ważne jest to, aby sprawdzić, na jakich nośnikach danych dane urządzenie może nagrywać. Z reguły nagrywarka DVD powinna zapisywać na płytach CD R, DVD-R, DVD R-DL, DVD-RW. Jeżeli nie chcemy, aby nasza nagrywarka jedynie zapisywała na nośnikach danych, możemy kupić taką, która wyposażona jest w dysk twardy, dzięki czemu dane będą mogły zostać na nagrywarce. Wystarczy, że dysk będzie miał odpowiednią pojemność, a z pewnością pozwoli nam na przechowywanie dużej ilości filmów czy też muzyki. Dzięki dyskowi będziemy mieli możliwość wykasowania np. reklam z naszego ulubionego filmu i dopiero nagrania go na płytę.

Powiązane z tematem