RTV

Odtwarzacz MP3

Kto z nas nie słuchał muzyki czy to na wieży czy też na urządzeniu przenośnym lub też na telefonie. Dziś w dobie tak rozwiniętej technologii mamy do dyspozycji urządzenia, które odtwarzają na przykład muzykę w różnych formatach. Do takich formatów możemy zaliczyć na przykład format CD czy też VGA lub też MP3, jak również MP4. Pierwsza możliwość odtworzenia MP3 pojawiła się w magnetofonach oraz wieżach. Dziś nawet ten format odtwarzają telewizory z portami USB. Jeśli masz dvd z portem usb lub też bez niego to również przeczyta taki format mp3. Dziś bardzo popularne stały się odtwarzacze MP3, dzięki którym podczas jazdy rowerem czy też na przykład biegnąc, możemy wrzucić za pomocą komputera dużą ilość plików muzycznych i po prostu je odsłuchiwać. Odtwarzacze MP3 możemy wyróżnić na przykład bardzo małe albo duże. Jednak muszą one się mieścić w kieszeni. Czasami mają one kształt jakiegoś zwierzęcia lub też po prostu producent wymyślił sobie jakiś dziwny kształt.

Odtwarzacze Mp3 mogą również służyć jako pamięć przenośna. Jeśli nie mamy przy sobie pendriva wtedy możemy skorzystać z naszego odtwarzacza i wrzucić na niego plik. Jak wiemy odtwarzacz będzie wykorzystywał tylko pliki muzyczne w momencie gdy będziemy chcieli je odsłuchać. Dziś w dobie bardzo rozwiniętej technologii możemy wyróżnić odtwarzacze nawet w naszych telefonach komórkowych. Pamiętajmy, że od tego ile nam się zmieści danych plików muzycznych stanowić będzie wielkość pamięci. Jeśli na przykład nasz odtwarzacz na dwa giga pamięci to znaczy, że ma dwa tysiące czterdzieści osiem mega bitów. I na taką wielkość możemy wrzucać pliki muzyczne. Czyli łatwo przeliczyć, że jeśli utwór ma około trzy mega bity rozmiar to dzieląc przez dwa giga wyjdzie nam, że na nasz odtwarzacz mp3 zmieści się nam bardzo dużo utworów. Zwłaszcza gdy na przykład lubimy jeździć rowerem możemy sobie zrobić składankę, dzięki której będziemy mogli podczas pedałowania słuchać naszych ulubionych utworów.

Odtwarzacze mp3 bardzo dobrze sprawdzają się również w długich podróżach. Odtwarzacze mp3 możemy również spotkać w naszych samochodach. Kupując samochód często patrzymy na to czy na wyposażeniu posiada odtwarzacz mp3 ze względu na to, że nie będziemy musieli nagrywać płyt gdzie na przykład mieści się tylko około piętnastu piosenek. Odtwarzacz mp3 to również usb. Przez port usb będziemy mogli nagrywać piosenki na pendriva. Jeśli piosenki nam się znudzą możemy bez żadnych skrupułów je skasować i wgrać nowe. Jeśli mamy pendriva z dużą pamięcią wtedy możemy wgrać nie tylko piosenki w formacie mp3, ale również filmy. Bardzo popularne stały się audio booki, które są robione również w formacie mp3.

Bardzo duża część kierowców zamiast muzyki właśnie słucha takich audiobooków. Przez to, że technologia mp3 stała się taka popularna większość dj-ów może na swoim dyskach mieścić bardzo duża ilość piosenek, dzięki którym mogą tworzyć swoje listy oraz w miarę szybko odnaleźć piosenkę, o którą poprosi gość na przykład weselny lub też imieninowy.