AGD

Ekspres ciśnieniowy – propozycja idealna dla prawdziwych wielbicieli kawy

coffee-161112_640Jeżeli zaliczasz się do miłośników kawy charakteryzującej się nie tylko niesamowitym aromatem, ale również fantastycznym smakiem, postaw na ekspres ciśnieniowy. Tylko z jego pomocą przygotujesz naprawdę fantastyczny napar, który błyskawicznie pobudzi cię do działania i wprowadzi w świetny nastrój. Podpowiadamy czym się kierować, wybierając ciśnieniowy ekspres do parzenia kawy.

Nad czym warto się zastanowić?

Jeszcze kilka lat temu ekspresy ciśnieniowe wykorzystywane były przede wszystkim przez bary i kawiarnie na wysokim poziomie. Dzisiaj są obecne także w naszych domach, dając nam tym samym możliwość picia wybornej kawy. Jeżeli zamierzamy kupić ekspres ciśnieniowy, powinniśmy zastanowić się nad takimi kwestiami, jak:

  • jak często pijemy kawę;
  • ile osób będzie piło kawę z nowego ekspresu;
  • czy chcemy mieć możliwość przygotowania mocnego, pobudzającego espresso i pysznego caffe latte.

Kupno ekspresu ciśnieniowego ma sens tylko wtedy, kiedy kawę pijemy często i uważamy się za prawdziwych jej znawców. I oczywiście wtedy, kiedy nie zamierzamy później oszczędzać na samej kawie. Ekspres ciśnieniowy zawsze bowiem wymaga kawy doskonałej jakości. Jeżeli zamierzamy kupować kawę, która kosztuje 10 złotych za 200 gram, lepiej nie wyrzucajmy pieniędzy w błoto.

Ekspres ręczny

Jeżeli dziennie nie pijemy więcej, jak dwie filiżanki kawy, najlepszym wyborem będzie ekspres ciśnieniowy ręczny. Zmieloną kawę umieszcza się tutaj w specjalnej łyżce. Obsługa takiego ekspresu naprawdę nie jest trudno.

Ekspres automatyczny

To rozwiązanie idealne dla tych, którzy piją naprawdę dużo kawy i dziennie parzą kilka lub kilkanaście filiżanek. Taki ekspres pozwala wybrać nam liczbę filiżanek kawy, która ma zostać przygotowana. Wystarczy wsypać do niego ziarna, wlać wodę i włączyć. Resztę ekspres załatwi już za nas – nam pozostaje jedynie czekać na aromatyczny i pyszny napój, który z pewnością dostarczy nam energii do działania.

Dodatkowe funkcje

Dostępne dzisiaj na rynku ekspresy ciśnieniowe to cały szereg rozmaitych funkcji. Jeżeli nie musimy ograniczać się finansowo, możemy postawić na ekspres, który takich funkcjo ma naprawdę wiele. Większość osób, które decydują się na kupno ekspresu ciśnieniowego szuka modelu ze spieniaczem mleka. Dostępne są również ekspresy, które mają wbudowany młynek do kawy. W tym wypadku nie musimy kawy mielić samodzielnie – wystarczy umieścić w ekspresie ziarna, aby uzyskać pyszny i aromatyczny napój. Warto dodać, że kawa mielona bezpośrednio przed parzeniem daje zawsze napój o mocniejszym aromacie i intensywniejszym smaku. Prawdziwi smakosze i miłośnicy kawy nigdy nie decydują się na kupno kawy mielonej. Nigdy nie mielą jej też na zapas.

Na kapsułki

Zdecydować można się również na ekspres na kapsułki. W tym wypadku aby przygotować kawę, potrzebujemy dostosowanych do modelu ekspresu specjalnych kapsułek. Jest to rozwiązanie wygodne, ale nigdy nie zdecydują się na nie prawdziwi smakowe i wielbiciele kawy. Chcąc pić wyśmienitą kawę, taki ekspres z całą pewnością odpada.