Wybór telefonu adekwatnego do ceny

kategoria: RTV 64

6Ludzkość od zarania dziejów konkuruje ze sobą walcząc o bogactwo, ale to kto otrzyma największy zysk zależy tylko od konsumenta. Obecnie firmy produkujące telefony komórkowe prześcigają się w ukazaniu właśnie swojego modelu aparatu w jak najlepszym świetle, zarazem w najbardziej korzystnej cenie. Czy reklamy i obietnice to wystarczające informacje dla użytkownika, który stawiany jest przed wyborem kupna tańszego sprzętu z mniejszą ilością gadżetów lub zdobycia bardziej rozbudowanego jednak droższego smartphone’a?

Pierwszą rzeczą na jaką większość osób zwraca uwagą podchodząc do stoiska jest cena wymarzonego produktu. Jak powszechnie wiadomo koszty wahają się bilansując pomiędzy kilkuset złotych aż po kilka tysięcy PLN. Istnieje parę bardzo profesjonalnych firm specjalizujących się w tworzeniu wspaniałych modeli komórek zawierających w sobie duże ekrany z barwną kolorystyką „Amoled” czy wyświetlacze z twardego szkła ”Gorilla Glass” . Procesory są również nie lada zagadką, ponieważ już teraz taktowanie GPU porównywalne jest do wyposażenia starszych komputerów stacjonarnych aczkolwiek istnieje jedna mała lecz znacząca różnica odróżniająca solidny smartphone od słabego telefonu-zabawki. O czym mówimy? O Oprogramowaniu czyli systemie operacyjnym będącym rzeczą charakterystyczną dla wielu producentów.

Tak jak w komputerze stacjonarnym mamy do czynienie z wachlarzem wyboru wspomnianego wyżej systemu tak i w telefonie podjęcie decyzji o sofcie jest ciągle w naszych rękach z czego powinniśmy być zadowoleni. Najważniejszym pytaniem stawianym przez klientów jest to jak decyzja o kupnie wpłynie na funkcjonalność urządzenia.

Sposób przetwarzania informacji przez smartphone zależy o ilości bitów, w których pracuje system operacyjny. Istnieją dwa rodzaje wersji soft’u – 32 bitowa i 64 bitowa, spośród których lepsza jest ta druga ze względu na możliwość obsługi większej ilości pamięci operacyjnej (RAM).
Niestety, tylko niewiele firm umieszcza 64 bitowe oprogramowania aczkolwiek warto zapytać sprzedawcę o dodatkowe informację, ponieważ taka drobnostka przyspiesza działanie sprzętu czyli w najprostszych słowach Nasz aparat się nie zacina służąc znacznie lepiej i ekonomiczniej.

Podsumowując, nie tylko cena powinna kierować wyborem lecz i specyfikacja danego telefonu.
W pierwszej kolejności również zaleca się zajrzenie do środa aparatury zanim ulegniemy urokowi dodatkowych funkcji, które często są nam po prostu zbędne. Wszyscy wiemy, iż dobra inwestycja to duża oszczędność jak i ogromna ulga dla portfela.

Powiązane z tematem