Wybierając sprzęt RTV postaw na standard Bluetooth

kategoria: RTV 100 0

television-20507_640Wyposażając dom lub mieszkanie nie można zapomnieć o sprzęcie, który będzie pełnił bardzo ważną funkcję w Naszym domu. Właściwie pisząc to nawet kilka funkcji. Mowa o sprzęcie rekreacyjnym, edukacyjnym i muzykalnym. Mowa o sprzęcie, który można łączyć w dowolne zestawy, wzmacniające jedynie przyjemność z oglądania i słuchania tego, co powszechnie nazywa się obrazem i dźwiękiem. Czyli mowa o sprzęcie Audio i Video, a konkretnie nazywając rzecz po imieniu o sprzęcie RTV, czyli radiowo-telewizyjnym. Teraz to już nadzwyczaj mocno archaiczne pojęcie, którego w codziennej nomenklaturze nazewnictw raczej się już nie używa. Po prostu mówi się o telewizorze, wieży Hi-Fi czy o sprzęcie grającym, albo na przykład o kinie domowym. Ale połączenie tych wszystkich urządzeń też dzisiaj określa się, jako sprzęt audio – video. Czyli sprzęt, którego tak naprawdę potrzeba w każdym polskim domu czy mieszkaniu. Przecież nikt nie wyobraża sobie dzisiaj życia bez telewizora, ale już bez kina domowego jak najbardziej.

Jeżeli stoicie przed wyborem urządzeń należących do grupy RTV to przede wszystkim zastanówcie się nad swoimi oczekiwaniami. W większości polskich domów jest telewizor. Nawet trudno sobie wyobrazić dzisiaj życie bez telewizora, o ile to w ogóle jest możliwe, a raczej to wątpliwe. No ale wiadomo, że telewizor to podstawa. I teraz każdy inny sprzęt, który będziecie dobierać właśnie pod telewizor powinien być oparty na tym samym standardzie transmisji obrazu i dźwięku jak telewizor na jaki się zdecydujecie. Ale tak naprawdę transmitować możecie jedynie dźwięk. Bo można kupić właśnie kino domowe, w którym polecą dźwięki z Waszego telewizora. Czy wyobrażacie sobie teraz pełne okablowanie domowego salonu i unikanie tych kabli przy chodzeniu po domu? Mało kto sobie to wyobraża, dlatego dźwięk powinien być transmitowany w odpowiedniej technologii

I tą właśnie technologią, którą serdecznie wszystkim doradzamy to oczywiście technologia spod znaku niebieskiego kawałka z czymś dziwnym w środku. Mowa oczywiście o technologii transmisji sygnału dźwiękowego przez Bluetooth. Ten bezprzewodowy sygnał do transmisji możecie wykorzystać przy domowym sprzęcie RTV praktycznie do wszystkiego. Najlepiej jednak będzie połączyć dźwięk, który może się przemieszczać dzięki temu zupełnie bezprzewodowo. A to oznacza, że zamiast kabli możecie mieć w pokoju czy w salonie ład i porządek.

Bluetooth to transmisja sygnały na pewnego rodzaju częstotliwości niedostępnej dla innych urządzeń, aniżeli właśnie tych, które w tej technologii nadają. Jeżeli chcecie skorzystać z pełni jej możliwości, to możecie zainstalować w domu kino domowe, które dźwięk będzie odbierać w tej właśnie technologii ale będzie go również nadawać do głośników dokładnie w ten sam sposób. I jeśli wszystko dobrze podłączycie to w ten sposób można okiełzać sprzęt RTV w całym Waszym domu. A to oznacza, że nie ma mowy o żadnych kablach, które ostatnio są szczególnie nie pożądane w domach i mieszkaniach. A ta właśnie technika łączenia dźwięku ma przez sobą świetlaną i kolorową przyszłość.

Powiązane z tematem

Skomentuj