Wszystko na temat mikrofalówki

kategoria: AGD 381 0

chrome-493101_1280Mikrofale są nie tylko do podgrzewania i robienia popcornu – stały się niezbędnym urządzeniem w każdej kuchni. Niektóre nowe funkcje, takie jak technologia konwekcji sprawiły, że są one bardziej wszechstronny, a inne jak SpeedCook pozwoliły skrócić czas gotowania. Oprócz techniki gotowania, istnieje wiele funkcji do rozważenia przy zakupie kolejnej kuchenki mikrofalowej.

Moc i wielkość

Moc mikrofalówek jest mierzona w watach. Mikrofale mogą wynosić już od 600W do 1300W. Im większa moc tym krótszy czas gotowania, ale różnica stu watów w obu kierunkach jest znikoma. Jeśli będziesz robił więcej niż podgrzewanie w kuchence mikrofalowej, szukaj modeli, które oferują przynajmniej 800W, co jest niezbędnym minimum zalecane dla wielu przepisów.

Zdolność mikrofalowa jest mierzona w stopach sześciennych. Ludzie którzy korzystają z kuchenki mikrofalowej do sporadycznego podgrzewania i rozmrażania powinni skorzystać z kompaktowych modeli, które zwykle wahają się od 0,5-0,8 stóp sześciennych. Dla częstych użytkowników kuchenki mikrofalowej, którzy polegają na mikrofali polecamy gotować większe ilości żywności w sposób regularny, mikrofale średniej wielkości (0,9-1,6 CF) oraz pełnowymiarowe mikrofale (1.7-2.3 cf) są lepszym rozwiązaniem. Zazwyczaj, im większa pojemność wnętrza, tym większe wymiary fizyczne, z wyjątkiem mikrofali które pełnią także funkcje pieców konwekcyjnych. Wentylator stosowany w ramach gotowania konwekcyjnego dodaje wielkości mikrofalówce i jego mocy będzie większa niż ta od podstawowa kuchenki mikrofalowej przy tej samej pojemności. Uważaj na reklamowane wskaźniki wydajności, ponieważ producenci często podają wielkości rożnych stóp sześciennych.

Gdzie to pójdzie?

Dzisiejsze mikrofale zmieszczą się w kuchni na wiele sposobów. Najczęściej mikrofale umieszcza się na blacie kuchennym. Podczas gdy zajmują one więcej miejsca niż fizycznie w całym zakresie wbudowane lub pod szafki mikrofalówki zazwyczaj oferują więcej przestrzeni użytkowej do gotowania wewnątrz. Jeśli masz miejsce na swoim blacie lub wózek narzędziowy, kuchenka mikrofalowa na blat daje najwięcej możliwości i jest to najlepszy wybór dla użytkowników, którzy często opierają się na kuchence mikrofalowej częściej niż w ramach okazjonalnego ogrzewania.

Technologia

Należy wybrać kuchenkę mikrofalową, który oferuje co najmniej 3 poziomy mocy. Generalnie, są to mikrofalówki przeznaczone do szybkiego, regularnego gotowania – na 100% mocy, jest też opcja do gotowania średnio, na wolnym ogniu (50% mocy) i niska moc lub opcja rozmrażania (zwykle około 10% -30% mocy). Jeśli model na jaki patrzysz posiada więcej poziomów, to nawet lepiej, bo nie będzie trzeba koniecznie dodać czegoś więcej do kosztów.

Mikrofale w technologii konwekcyjnej zawierają element grzewczy i wentylator. Wentylator rozprowadza powietrze. Technologia konwekcyjna dodaje sporo do ceny mikrofalową i wentylator dodaje jej fizycznych rozmiarów. Jednak technologia konwekcji jest warta inwestycji a wszechstronność jaką dostaniesz wynagrodzi ci cenę.

Znajdziesz tu także kuchenki mikrofalowe wyposażone w technologię SpeedCook. Mikrofale SpeedCook używają świateł halogenowych lub kwarcowych do podgrzewania potraw, które mogą przywieźć na myśl piekarniki z dzieciństwa. Jednak nie będziesz musiał czekać godziny na ciasteczka! Kuchnia z kuchenką mikrofalową SpeedCook może działać do trzech razy szybciej niż w tradycyjnym piecu, plus nie trzeba jej rozgrzać. A więc może warto zainwestować w mikrofalówkę SpeedCook – w jej najwyższą wygodę i oszczędność czasu na przygotowaniu posiłku.

Niektóre mikrofalówki mogą zaoferować nową technologię inwertorowa, która utrzymuje stały poziom mocy podczas gotowania, w porównaniu z tradycyjną metodą mikrofalową. Technologia inwertorowa może pomóc gotować bardziej równomiernie.

Funkcje gotowania

Funkcje w kuchence mikrofalowej są od podstawowego do zaawansowanego rozmrażania za pomocą technologii czujników, która zapobiega przywieraniu. Obok opcji grzewczych, odszranianie jest najczęstszą stosowane w ramach kuchenki mikrofalowej. Korzystanie z kuchenki mikrofalowej do rozmrażania mięsa i mrożonych to ułatwienie w przygotowaniu posiłku. Polecam sprawdzić mikrofalówki, które posiadają opcję czasowego rozmrażania i rozmrażania, która się automatycznie wyłączy po zakończeniu rozmrażania. A jeśli masz małe dzieci, szukaj modeli z zamkami dla dzieci, które uniemożliwiają to by uruchomić mikrofalową maszynę bez zgody rodzica. To będzie wtedy dla ciebie bardzo dobry wybór. Miłych zakupów zatem!

Powiązane z tematem

Skomentuj