RTV

Telewizor – jak wybrać idealny model dla siebie?

everyday-912097_1280Czy ktokolwiek jest w stanie wyobrazić sobie dom albo mieszkanie bez telewizora? Pewnie są na tym świecie ludzie, którzy bez tego urządzenia potrafią żyć albo nawet i żyją. Tylko pytanie jest następujące: co to będzie albo jest za życie? Przecież telewizor to jest okno na świat. Oczywiście, że ten świat jest odpowiednio zmodyfikowany, niczym chińska żywność z polskiego supermarketu. Ale jest, jest pod ręką, i każdy może mieć do niego dostęp w każdej chwili. Jeśli oczywiście posiada to wspaniałe i cudowne urządzenie multimedialne, jakim jest telewizor.

Jeżeli go nie posiadacie, a odczuwacie taką konieczność i potrzebę dokonania jego zakupu, to zauważcie, że bardzo ważne jest kilka parametrów, które będą miały wpływ na to, w jaki sposób będziecie odbierać obraz nadawany przez anteny. A propos anten, to te mogą myć tradycyjne albo cyfrowe, ale mogą one również być satelitarne. Jeżeli chodzi o odbieranie telewizji to sygnał może pochodzić z telewizji satelitarnej albo naziemnej. Naziemna telewizja jest teraz w najwyższej jakości cyfrowej, a więc obraz na dobrym telewizorze będzie wręcz zbliżony do ideału.

Jeżeli jednak stanęliście przed tym ważnym w życiu każdego człowieka momentem, czyli przed zakupem telewizora, to może warto chociaż poznać podstawowe parametry, które będą miały ogromne znaczenie przy jego używaniu i oglądaniu na nim obrazu. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, a w zasadzie to parametrem jest to, czy telewizor nadaje obraz w jakości HD bądź wyższej. Pocieszymy Was, obecnie nie produkuje się już telewizorów, które nie nadają obrazu w standardzie co najmniej HD. Można na takie ciekawe modele natrafić jedynie w lombardzie.

Drugą kwestią techniczną, na którą warto a nawet trzeba zwrócić uwagę, jest wielkość ekranu. No i tutaj już każdy ma pełnie pole do totalnego szaleństwa. A wiadomo, że im większy telewizor tym piękniejszy do oglądania obraz. Zwłaszcza, jeżeli mówimy o meczu piłkarskim, gdzie w przypadku większych telewizorów widać dosłownie każdy możliwy szczegół. Takie sześćdziesiąt cali to dzisiaj optymalny rozmiar telewizora. Na pewno nie będzie to ani za mało ani za dużo. Można napisać, że w sam raz dla każdego. Zarówno dla wielbiącego się w piłkarskich meczach mężczyzny jak i dla lubującej się w brazylijskich serialach kobiety.

To, że dzisiaj każdy telewizor nadaje w HD nie ulega wątpliwości. Ale jakość obrazu może być kolejnym wielkim atutem, dzięki któremu kupimy konkretny model telewizora. I chociaż dzisiaj Ultra HD jest coraz popularniejszym standardem pośród kupujących to musicie jednak pamiętać, że w takim standardzie obrazu nie nadaje jeszcze żadna Polska telewizja. Może się więc okazać, że będą to pieniądze wyrzucone w błoto, gdyż spokojnie wystarczy to, że telewizor nadaje obraz w High Definition. I chyba lepiej jest dołożyć więcej pieniędzy do telewizora z większym ekranem aniżeli dokładać do standardu wyświetlania obrazu, którego u Nas po prostu jeszcze nie ma. Nie ma i pewnie długo jeszcze nie będzie, bo telewizjom raczej nie śpieszy się z tym, żebyśmy mogli cieszyć się jakością większą niż ta, która jest obecnie najpopularniejsza, czyli High Definition.

Dodaj komentarz