Innowacyjne marki RTV i AGD

kategoria: AGD, RTV 127 0

vacuum-cleaner-268149_1280Przez ostatnie lata wszystkie wyniki biznesowe udowodniły, że sprzedaż nowoczesnych smartfonów i tabletów jest najbardziej zyskowną specjalizacją. Dlatego coraz częściej firmy specjalizujące się w tworzeniu drukarek laserowych, komputerów albo pralek, rozważają także uruchomienie własnej linii lub współpracy z firmą produkującą smartfony. Oczywiście w wielu przypadkach można śmiało stwierdzić, że pociąg już odjechał, gdyż smartfony i tablety to obecnie bardzo dobrze znane produkty i najlepiej sprzedają się te marki, które jako pierwsze odpowiednie ulokowały się na rynku i zbudowały swoją pozycję w świadomości globalnego odbiorcy. Sukces kogoś zupełnie nieznanego i obcego w tej branży wydaje się niemożliwe – nikt nie kupi telewizora czy lodówki od firmy, która nawet nie jest kojarzona z takimi produktami.

Zabiegiem dość często stosowanym, zwłaszcza w okresie recesji, gdy niektóre marki mają dużo większe problemy finansowe – jest nabywanie spadkujących spółek i przejmowanie w nich pakietu większościowego udziału. W ten sposób firma nigdy nie kojarząca się z produkcją urządzeń RTV czy AGD może nabyć dobrze znaną i lubianą markę w tym segmencie, razem z jej know-how, pracownikami i liniami produkcyjnymi. Nie zawsze w wielkim biznesie trzeba wydawać wielkie pieniądze na stworzenie wszystkiego od podstaw – niekiedy wystarczy wykorzystanie nadarzającej się okazji i przejęcie upadającej firmy, dofinansowanie jej i szybka odbudowa. Kapitał jest tutaj bardzo ważnym elementem, albowiem w świecie nowoczesnych technologii, a do takich zaliczyć trzeba niewątpliwie najczęściej kupowane urządzenia RTV i AGD – pralki, lodówki, telewizory, odkurzacze, głośniki, drukarki, frytownice, suszarki i multum innego nowatorskiego sprzętu – liczą się tylko najlepsze modele i całkowicie niezawodne urządzenia. O ile o niezawodności nie można mówić praktycznie nigdy, to jednak niektóre marki cieszą się o wiele lepszą reputacją wśród klientów, właśnie dzięki temu, że przeciętny okres żywotności ich urządzeń jest dużo dłuższy, niż okres gwarancyjny.

Innowacyjność takich urządzeń jak zmywarki automatyczne, pralki czy odkurzacze, bierze się naturalnie coraz częściej ze sporej automatyzacji procesów odpowiadających za wykonanie konkretnego zadania. Flagowym przykładem ostatnich lat wydają się być automatyczne odkurzacze, które mimo początkowego sceptycyzmu, jednak podbiły rynek i swój sektor artykułów gospodarstwa domowego absolutnie zdominowały. W ostatnich latach są to jedne z chętniej nabywanych odkurzaczy, ponieważ stanowią doskonałe uzupełnienie do już posiadanego, większego odkurzacza ręcznego. Te samobieżne modele funkcjonują zupełnie automatycznie i są tak chętnie wybierane właśnie dzięki temu, że ostatnie lata polegały na stałym ich usprawnianiu. Problemy jak omijanie naturalnych przeszkód, prawidłowe czytanie pomieszczenia, wjazd na dywan czy możliwość ręcznego wskazywania miejsc do odkurzenia albo zaprogramowania konkretnego programu sprzątania, wraz z wyłączeniem niektórych przestrzeni z prawa do wjazdu dla robota – to tylko nieliczne z kwestii, które musiały zostać usprawnione na przestrzeni lat, aby tak towar AGD mógł odnieść komercyjny sukces w skali globalnej.

Powiązane z tematem

Skomentuj