Dobre pomysły na łazienkę

kategoria: AGD 184

Urządzenie małej łazienki jest łatwe. Podczas projektowania swojej wymarzonej łazienki warto przestrzegać kilku podstawowych zasad. Dzięki temu nasza łazienka zyska dodatkową przestrzeń. Mały metraż znaczcie ograniczanie nasze możliwości aranżacji łazienki. Jednak niewielkie zmiany takie jak pochowanie zbędnych drobiazgów czy suszarka sufitowa odmienią nasze wnętrze i dodadzą pomieszczeniu wrażenia przestronności.

Odpowiednie oświetlenie

Dopasowane oświetlenie jest jednym ze sposobów optycznego powiększenia małej łazienki. Należy zwrócić uwagę na punktowe źródła światła, takie rozwiązanie zastosować powinniśmy nam na strefą umywalki. Istotne jest również ustawienie luster, które współgrając ze światłem stworzą wrażenie przestrzeni.

Kolorystyka łazienki

Jeżeli chcemy optycznie powiększyć naszą łazienkę powinniśmy zwrócić uwagę na dobór kolorów. Świetnym wyborem będą jasne i chłodne barwy takie jak biel, pastele i szarości.

Rozmiar płytek

W małych łazienkach szczególna uwagę należy zwrócić na rozmiar płytek. W małym wnętrzu najlepszym wyjściem będą duże kafle.

Kabina prysznicowa

Ze względu na brak miejsca w małych łazienkach bardzo często montowane są kabiny prysznicowe. Wybór odpowiedniego modelu również optycznie powiększy pomieszczenie.

Suszarka sufitowa czy suszarka naścienna?

Bardzo dobrym wyborem w niewielkiej łazience będzie montaż suszarki. Musimy tutaj wziąć po uwagę przede wszystkim rozmiary łazienki. Wybór suszarki zawsze jest dobrym rozwiązaniem, nawet jeżeli posiadamy balkon, zimą dobrze mieć miejsce, które pozwoli nam suszyć ubranie. Suszarki stojące niestety zajmują sporo miejsc, dlatego montaż wiszącej suszarki jest świetnym rozwiązaniem. Nie musi być to koniecznie suszarka sufitowa. Obecnie na rynku mamy szeroki wybór przeróżnych modeli i rodzajów suszarek, które z łatwością dopasujemy do swojej łazienki. Poniżej, przedstawione zostały różne rodzaje suszarek:

  • Suszarka sufitowa – jest to suszarka, która należy zamontować na suficie, dzięki temu oszczędzamy mnóstwo miejsca a pranie jest właściwie niewidoczne

  • Suszarka naścienna – ta suszarka wykonana na bazie suszarka sufitowa różni się jedynie miejscem montażu. Montujemy ją na ścianie a nie na suficie.

  • Suszarka przyścienna – jest to niewielka suszarką, którą montujemy na ścianie, pozwala na rozwieszanie i suszenie niewielkich rzeczy np. bielizny

  • Suszarka harmonijkowa – podobnie jak suszarkę naścienną montujemy ją na ścienia, jej zaleta jest to że w dowolnym momencie możemy złożyć ja jak harmonijkę, zajmuje więc bardzo niewiele miejsca

  • Wieszak – złożony z kilku ramion pozwala na suszenie ręczników i innych rzeczy, zajmuje mało miejsca

Powiązane z tematem