RTV

Czym jest SmartTV – istotne fakty

Czym tak właściwie jest technologia Smart TV? To inteligentny telewizor, który ma swój wbudowany system mający na celu dostarczyć najwyższą jakość usług przy wykorzystaniu anten satelitarnych a także naziemnych ale głównie przez sieć Internet. Smart TV to rozbudowa podstawowych funkcji telewizora – to ona daję nam większe szanse na skorzystanie z różnego rodzaju serwisów społecznościowych, przeglądania stron Internetowych a także swobodnego oglądania filmików na YouTube.

Czy warto kupić telewizor z funkcją Smart TV? Wiele rzeczy wskazuję na to, że telewizor z taką funkcją nie może zastąpić komputera lub tabletu. Jednak za jego sprawą w płynny sposób można oglądać filmy a także podłączać się do mediów społecznościowych. Nieustannie aplikacje do telewizorów są rozwijane. Warto przyznać o tym, że tutaj bez większych problemów można zainstalować bardzo popularne aplikację takie jak np. Spotify. Przed zakupem Smart TV największą wagę należy na jakość całości obrazu a później dopiero zastanowić się nad jego innymi cechami, które należy określać jako inteligentne. Przed właściwym zakupem warto przetestować funkcję wbudowane w telewizor.

Co może charakteryzować SmartTV? Przede wszystkim warto tutaj powiedzieć o tym, że tak naprawdę do najważniejszych zalet należy zaliczać dostęp do różnego rodzaju serwisów społecznościowych – to właśnie za sprawą takiego telewizora można w pewny sposób przeglądać np. Facebooka lub Twittera. Jeśli chcemy obejrzeć jakiś bardzo popularny klip na YouTube na dużym ekranie to możemy skorzystać z funkcji SmartTV – to właśnie dzięki niej będziemy mieli możliwość obejrzenia filmiku, który nas najbardziej zainteresował.

Wady jakie należy przypisać do technologii SmartTV to z pewnością dość słabe sterowanie – do swobodnego operowania należy użyć myszki a także klawiatury. Co w tym przypadku z płynnością medium transmisyjnego? Jeśli ktoś ma powolny Internet to nie będzie mógł w swobodny sposób oglądać filmików na YouTube ponieważ najzwyczajniej w świecie będą się one mogły ,,zawieszać”.

Jak prawidłowo należy podłączyć SmartTV do Internetu? Są dwa sposoby. Jednym z nich jest wykorzystanie funkcji Wi-Fi wbudowanej w telewizor. To właśnie dzięki niej można się połączyć w sieci o ile w naszym domu posiadamy router lub switch. Drugi sposób to skorzystanie z Kabla Ethernet, w tym przypadku należy liczyć się z tym iż nasz kabel będzie dość długi aby mógł swobodnie dostać do routera i telewizora.

Posiadając funkcję SmartTV warto także zaopatrzyć się w popularne aplikację. Do najpopularniejszych należy z pewnością zaliczać TVN Player oraz ipla. Przy wykorzystaniu tych ,,apek” można bez większych przeszkód na swoim telewizorze oglądać różnego rodzaju seriale, filmy bądź programy na żądanie. Jeśli ktoś zamierza wypożyczać filmy to powinien się zdecydować na aplikację iplex ponieważ tutaj jest dość bogata oferta i każdy może coś z pewnością dla siebie znaleźć. Aplikację, które nieustannie mogą zyskiwać na popularności to te dające możliwość integracji z różnego rodzaju serwisami społecznościowymi – chodzi tutaj np. o YouTube, Twittera lub Facebooka.

Istnieję wiele marek, które proponują rozwiązania SmartTV. W Polsce jedną z najbardziej popularnych zostaję Samsung. Oprócz niej można także wymienić innych producentów – w tym przypadku należy powiedzieć o takich jak Lg, Panasonic lub Sony. Każda marka ma swoją oryginalną listę zalet, które przemawiają za ich zakupem. Do plusów LG należy zaliczać z pewnością – spory wybór serwisów a także elastyczny pilot Magic Motion, który może ułatwiać nawigację. W przypadku Samsunga korzyści są następujące – ułatwiony interfejs, prosta konfiguracja, klawiatura QWERTY mająca, która jest dostępna na piloci. Samsung SmartTV zapewnia także dość obszerną bazę aplikacji w języku polskim. Panasonic z funkcją SmartTV to następujące zalety – ułatwiona konfiguracja panelu, optymalne działanie pilota. Sony ma także korzyści, które wynikają z korzystania z Inteligentnego telewizora. Do niego z pewnością należy zaliczać – spora funkcjonalność, obsługa pilota jest bardzo intuicyjna i nikomu nie powinna sprawiać żadnych większych problemów.

Kupując telewizor SmartTV nie należy spodziewać się tego, że on może w pełni zastąpić nam komputer (laptop czy stacjonarny). Te funkcje są tylko dodatkowe i warto dodać, że to właśnie one mają służyć nam jako ,,bajer”, za sprawą którego można wejść od czasu do czasu na Internet aby obejrzeć jakiś bardzo śmieszny filmik na YouTube.

Dodaj komentarz