AGD

Lodówka z kostkarką – czy warto?

Pierwsze pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać, zastanawiając się nad zakupem lodówki z kostkarką brzmi: czy faktycznie jej potrzebujemy? Jak często używamy lodu? Może pojemniki lub woreczki na lód okażą się wystarczające dla naszych potrzeb.
Jeśli jednak potrzebujemy kostkarki, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów.
Na rynku dostępne są modele z dyspenserem chłodnej, przefiltrowanej wody lub z samą kostkarką. Istnieją modele z wbudowanym pojemnikiem na wodę, lecz większość modeli potrzebuje zasilania wodą bieżącą, należy zatem zweryfikować układ instalacji w kuchni. Nie tylko o instalację jednak chodzi: kostkarka zajmuje dużo miejsca. Jeśli zależy nam na pojemności lodówki, po raz kolejny warto zadać sobie pytanie, czy warto z niej rezygnować? Niektórzy producenci proponują umiejscowienie kostkarki w części zamrażalnika lub na drzwiach, to jednak kolejne ograniczenie.
Nie dość, że lodówki z kostkarką są droższe, do kosztów doliczyć należy jeszcze konieczność zakupu filtrów, zwykle raz na pół roku. Nie jest to co prawda wydatek astronomiczny, po raz kolejny jednak warto zapytać siebie czy niezbędny.

Dodaj komentarz