AGD

Kilka sposobów na ciekawą kuchnię

Kuchnia to serce domu. W niej spędzamy najwięcej czasu, przygotowując posiłki i zasiadając z rodziną do stołu. Dobrze zaaranżowana kuchnia to podstawa. Ważne jest żeby była funkcjonalna, praktyczna ale również miła dla oka. Nie jest istotne czy nasza kuchnia jest duża, czy jej metraż jest mały. Istnieje kilka uniwersalnych trików, które sprawią, że zapragniemy spędzać w niej jeszcze więcej czasu.

Jak zaaranżować kuchnię?

Nawet jeżeli nie posiadasz środków finansowych na remont i całkowitą zmianę swojej kuchni, nic nie szkodzi! Czasami o jej wyglądzie świadczą szczegóły. Nowe dekoracje, ładne firanki i ciekawa suszarka do naczyń odmienią pomieszczenie. Warto zwrócić uwagę na każdy szczegół, żebyśmy w swojej kuchni czuli się naprawdę dobrze.

Zadbaj o to, żeby zredukować ilość rzeczy. Zarówno mała jak i duża kuchnia będzie wyglądać dużo lepiej, gdy pozbędziesz się z niej niepotrzebnych bibelotów. Rzadko używane zastawy możesz pochować do szafek lub wyeksponować w witrynie. Zastanów się również na tym, czy suszarka do naczyń nie wyglądałaby lepiej w szafce?

Przejrzyj swoje szafki i spróbuj zminimalizować kuchenny magazyn. Czy konieczne jest posiadanie 5 kilogramów cukru, makaronów i ryżu? Rezygnując z przechowywania ich w tak dużych ilościach zaoszczędzisz sporo miejsca, które przeznaczyć możesz na schowanie tostera lub sokowirówki, może swoje miejsce w szafce znajdzie również suszarka do naczyń? Suszarka do naczyń to element kuchni bez którego trudno się obejść, mamy jednak na nią kilka ciekawych pomysłów.

Pomysły na suszarkę do naczyń

Suszarka do naczyń jest często problematycznym i wątpliwym elementem wystroju naszej kuchni. Wiele osób swoją suszarkę stawia na blacie, nie jest to jednak dobry pomysł, w tym miejscu nie sprawdza się ona zarówno ze względów praktycznych jak i estetycznych. Przede wszystkim suszarka do naczyń postawiona na blacie zajmuje dużo miejsca, które zwolnione można wykorzystać jako przestrzeń roboczą. Z drugiej strony, wydaje się wtedy, że mamy łatwy dostęp do naczyń, niestety równie łatwo możemy taka suszarkę strącić i narobić sobie kłopotu. Dobrym wyjściem może być przykręcenie suszarki, zastanówmy się jednak czy nie lepiej byłoby ją zamontować w szafce? Unikniemy dzięki temu stałemu eksponowaniu naszych naczyń na widoku, a wiadomo że często są to kubki, talerze czy sztućce z różnych zastaw co nie wygląda estetycznie.

Wisząca suszarka do naczyń

Bardzo dobrym pomysłem wydaje się być zamontowanie suszarki do naczyń w szafce. Jest to świetne rozwiązanie do małych pomieszczeń oraz dla osób, które cenią sobie ład i porządek. Obecnie wybór suszarek jest ogromny i znajdziemy je w każdym sklepie. Różnorodny jest nie tylko ich wygląd ale również materiał z którego są wykonane. Przy wyborze suszarki warto zwrócić uwagę na jej praktyczną stronę, przede wszystkim czy łatwo będzie ją utrzymać w czystości. Najlepszym wyborem są suszarki wykonane ze stali nierdzewnej bądź plastikowe, są one stosunkowe łatwe do wyczyszczenia.

Niezależnie od tego jaką suszarkę wybierzemy ważne jest, żeby przede wszystkim była funkcjonalna dla nas samych.